Вітаю Вас, Гість

КВІТНЕВИЙ СПОМИН ПРО ВЧИТЕЛЯ

 

Цими днями минає півроку, відколи не б’ється серце талановитого педагога та хорошої людини Катерини Арламовської

 

Побачивши фото цієї жінки, багатьом, мабуть, пригадається, що для когось вона була першою вчителькою, класоводом,  сусідкою або просто доброю знайомою. Мені ж вона допомогла утвердитися, як вчителеві, коли після багатьох  років я знову повернувся в школу… Її ім’я - Арламовська  Катерина  Миколаївна.

Основним приводом до написання такої статті є те, що в ці квітневі  дні минає рівно півроку, коли перестало битися її серце… Отож цими рядками хочеться згадати про хорошу, тактовну людину, талановитого вчителя, вірного друга і порадника своєму чоловікові, добру матір та бабусю.

Народилася Катерина Миколаївна Арламовська в Опарипсах, там же, у пам’ятному 1945 році, пішла в перший клас. А середню школу вже закінчувала у Радивилові, куди переїхали її батьки. І тут її, п’ятикласницю, вперше побачив Юрій Арламовський. Побачив і покохав на все життя.

Ще з дитинства вона мріяла стати  вчителем. Тому вона закінчила Бродівське педагогічне училище, навчалась  протягом двох років у Рівненському педінституті. Спочатку працювала в початкових школах на Львівщині. І тут на плечі дев’ятнадцятилітньої дівчини звалились великі обов’язки. Пригадую одну з її розповідей-спогадів. Завідуючий школою поїхав на перепідготовку  офіцерів запасу у Львів. І вона протягом першої чверті змушена була виконувати обов’язки і завідуючого, і вчителя. Крім своїх безпосередніх обов’язків молодий педагог Катерина Миколаївна виконувала різні громадські доручення: була пропагандистом комсомольської політосвіти, агітатором на виборах, активним учасником художньої самодіяльності.

З серпня 1962 року по перше вересня 1993 року пані Катерина  працювала в Срібненській,  Опарипсівській восьмирічних, Іванівській початковій, міській школі №1 нашого району. Протягом десяти років Катерина Миколаївна  керувала у Радивилівській середній школі №1 військово-патріотичним гуртком «Пошук». Юні  слідопити вели листування з воїнами-визволителями, розшукували могили загиблих воїнів. Навесні 1988 року зусиллями гуртківців були знайдені могили чотирьох розвідників  на хуторі  Пороховня. Діти брали активну участь у їх перепохованні на міському Меморіалі військової слави.

…Педагогічний стаж Учителя нараховує 36 років! Тому недаремно їй одній із перших у районі  було присвоєне почесне звання «Вчитель-методист». Вихованці Катерини Миколаївни сьогодні працюють у різних галузях народного господарства. Заболотний Андрій – старший помічник прокурора Дубенської міжрайонної прокуратури, Мирончук Руслана – вчитель міської школи №2, Іванюк Руслан - військовий, Воронюк Тетяна та Бондар Мар’яна – підприємці, Бусь Петро – столяр, Мельник Петро двічі брав участь  у миротворчих операціях в Іраку у складі  українського  контингенту.

Мудра вчителька - Катерина Миколаївна Арламовська - залишила добрий  слід у житті а ще - двох дітей та внуків. І їм потрібно гордитись своєю матір’ю та бабусею. А нам - берегти  світлу пам’ять  про цю хорошу, порядну і чесну Людину.

Василь Ящук,

вчитель-пенсіонер